Róża miniaturowa – piękno domowego parapetu

róża miniaturowa.jpg

Róża miniaturowa – piękno domowego parapetu

Róże należą do kwiatów najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się ogromną popularnością. Można uprawiać je zarówno w ogródkach, jak i w domu, co związane jest jednak z wyborem odpowiedniego gatunku.
Wśród ogrodowych róż występują te tworzące bogato oblepione krzaki, jak i te wijące się i pnące, stanowiące piękne wejście na posesję czy przejście do innej części ogrodu.

Dla fanów róż dedykowana jest róża miniaturowa, którą można uprawiać w domu. Wybór dość duży, bowiem możemy zdecydować się na roślinę o kwiatach różowych, czerwonych, białych oraz żółtych. W zależności od pory roku może być hodowana na parapecie, tarasie czy balkonie.

Róża miniaturowa – hodowla
Każda roślina wymaga odpowiedniego miejsca, nawożenia, nawodnienia.
Miniaturowa róża lubi miejsce nasłonecznione, choć intensywne, mocne słońce jej nie sprzyja. Podczas sezonu letniego doniczkę z tym kwiatkiem możemy przenieść na balkon lub taras.
Kwiat ten lubi zraszanie, dlatego wskazane jest codzienne jego spryskiwanie, co z pewnością przedłuży okres kwitnienia róży. Gleba rośliny powinna być wilgotna, ale nie zbyt mokra. Poza wodą, którą róża powinna otrzymywać dość często od marca do sierpnia powinna być również wzmacniania nawozem.
Kiedy liście opadną jest to znak, ze róża przechodzi w okres spoczynku. Powinna być wówczas przeniesiona do pomieszczenia, w którym panuje dość niska temperatura (około 6-8 stopni C). W lutym roślinę należy przenieść do nieco cieplejszego pomieszczenia (około 15 stopni C), by stopniowo przyzwyczajać ją do temperatury pokojowej.
Co dwa lata trzeba różę przesadzać, zmieniając jej donicę na niewiele większą od poprzedniej. Właściwa gleba dla róż to połączenie ziemi kompostowej z dodatkiem gliny.
Chcąc rozmnożyć różę należy pobrać z niej sadzonki, najlepiej w okresie wiosennym. Te, które nadają się do rozsadu, pochodzą z wierzchołka krzaczka i zawierają jeden liść. Należy je wsadzić do doniczki z mieszanką torfu i piasku i ustawić w zacienione miejsce, gdzie panuje duża wilgotność powietrza.

Kiedy róża przekwitnie w warunkach domowych, należy wysadzić ją do ogródka. Najbardziej odpowiednim miesiącem jest maj, wtedy róża będzie mogła jeszcze kilkakrotnie zakwitnąć, pamiętając o wybraniu jej słonecznego i zacisznego miejsca.
Róża powinna wrócić do domu w październiku. Jest ona zbyt wrażliwa, by poradzić sobie z mrozami i śniegiem. Jeśli rośliny nie zasuszymy, będziemy mogli cieszyć się ponownie jej zakwitnięciem.

Róża miniaturowa jest rośliną, która potrafi obsypywać się kwiatami przez wiele lat. Ze względu na to, iż jej kwiaty utrzymują się przez długi czas, jest doskonałą propozycją na prezent, zwłaszcza dla Pań, które mają przysłowiową „rękę do kwiatów” i będą potrafiły ją pielęgnować tak, by niemal stale móc cieszyć się pięknie kwitnącą różą.

 
Your rating: Brak Average: 4.6 (7 votes)

DOM I OGRÓD - popularny artykuł

Idealny okap kuchenny

okap.jpg

Na polskim rynku znajduje się bardzo szeroka oferta okapów kuchennych. Mamy okapy kominowe, wyspowe, podszafkowe. Różnią się one ceną, wyglądem, rodzajem filtrów oraz poziomem hałasu, który wytwarzają podczas pracy. Dlatego też dla wielu osób wybór idealnego okapu może być bardzo trudny. W związku z tym warto jest wejść na strony dotyczące wystroju i aranżacji domów i mieszkań. Znajduje się tam wiele cennych wskazówek dotyczących tego zagadnienia.

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • srednia damska fryzura6
  Image
 • fryzura slubna dluga3
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • średnia męska
  Image
 • męska krótka5
  Image