Jak pozbyć się mrówek z mieszkania

mrówka.jpg

Jak pozbyć się mrówek z mieszkania

Okres wiosenno-letni sprzyja pojawieniu się w naszych domach czy mieszkaniach nieproszonych gości, którymi są mrówki. Ruchome czarne punkciki wywołują w nas odrazę,w konsekwencji czego rozpoczynamy z nimi walkę. Tylko jak?


Domowe sposoby na walkę z mrówkami
Nawet miłośnicy zwierząt przyznają się do zabijania tych małych stworów, bowiem jak inaczej je wytępić? Nawet i ich denerwuje widok czarnych punktów w cukiernicy...
Efekt końcowy zastosowania domowych sposobów niszczących mrówki jest rożny, jednak nie mając pod ręką fachowych preparatów, chwytamy się ich, jak przysłowiowej brzytwy.
Mrówki uwielbiają słodki smak, dlatego możemy je zwabić wylewając na płaski talerzyk odrobinę miodu. Kiedy już miód zwabi sporą ilość mrówek, należy je spłukać wodą, po czym ponownie ustawić talerzyk.
Kolejny preparat zwalczający mrówki to proszek do pieczenia. Należy go wysypać w miejscach, gdzie mrówki najczęściej wędrują, na przykład na parapecie okna. Zwierzęta te nie lubią także zapachu świeżych liści pomidorów, dlatego można je także tam rozłożyć.
Mrówki, które weszły do szafek usuniemy wkładając do niej nieświeżą cytrynę lub przecierając ją ściereczką nasączoną octem.

Preparaty zwalczające mrówki
W sprzedaży dostępnych jest wiele preparatów zwalczających mrówki, zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz, bo i w ogrodzie mrówki potrafią dokonać spustoszenia niszcząc na przykład nasze kwiaty.

Expel – preparat do stosowania w mieszkaniu oraz na zewnątrz w postaci proszku lub roztworu.
Rapid – niszczy mrówki oraz inne owady, ma dość przyjemny zapach. Spryskując miejsca, gdzie pojawiają się mrówki sprawiamy, że przestają one tam uczęszczać.
Faracid – zwalcza mrówki faraonki oraz inne gatunki. Występuje w postaci kapsułek, dlatego efekt widoczny jest po upływie około 12 godzin.
Globol – ma postać płytki, która działa przez 3 miesiące.
Mrówko- Bait – to granulowana trutka pokarmowa, która zwalcza mrówki w pomieszczeniach lub na zewnątrz.
Faratox B – preparat ten znajduje się w dwóch pojemników, które umieszcza się w miejscu, gdzie występują mrówki. Zwierzęta zjadają go i zanoszą do gniazda.
Mrówkofon – granulowana trutka pokarmowa, wysoce skuteczna ze względu na odpowiednio dobrane składniki.
Glotox – preparat długotrwały, którego szybko nie rozpuszcza deszcz, doskonały do stosowania w ogrodzie.

Mrówki, choć słyną ze swej pracowitości, są niemiłym widokiem w naszych ogrodach ani tym bardziej w mieszkaniach. Rzadko kto dlatego pozostaje bierny i pozwala im na bezkarne podróżowanie po naszych podłogach czy w okolicy pięknie kwitnących kwiatów.

 
Your rating: Brak Average: 5 (90 votes)

DOM I OGRÓD - popularny artykuł

Idealny okap kuchenny

okap.jpg

Na polskim rynku znajduje się bardzo szeroka oferta okapów kuchennych. Mamy okapy kominowe, wyspowe, podszafkowe. Różnią się one ceną, wyglądem, rodzajem filtrów oraz poziomem hałasu, który wytwarzają podczas pracy. Dlatego też dla wielu osób wybór idealnego okapu może być bardzo trudny. W związku z tym warto jest wejść na strony dotyczące wystroju i aranżacji domów i mieszkań. Znajduje się tam wiele cennych wskazówek dotyczących tego zagadnienia.

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • srednia damska fryzura6
  Image
 • slubna fryzura3
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • krótka męska fryzura4
  Image
 • męska krótka5
  Image