Brzuch po porodzie

st14.jpg

Brzuch po porodzie

Wiele kobiet martwi się o to, czy po porodzie wskoczy w swoje ulubione dżinsy. Jest to do osiągnięcia i nie jest powiedziane, że nie będziesz potrzebowała nawet mniejszego rozmiaru, bo i takie sytuacje się zdarzają.

Płaski brzuch po porodzie jest do osiągnięcia, oczywiście nie tuż po wyjściu ze szpitala. Wszystko zależy od tego, jak dbałaś o swoje ciało w czasie ciąży, ile przytyłaś, w jakiej kondycji znajdują się Twoje mięśnie. Na wiele rzeczy nie miałaś wpływu, gdyż decydujące znaczenie mają tu także hormony, które niejednokrotnie są sprawcą pojawienia się rozstępów oraz wiek.

Kurczenie się macicy
Podczas dziewięciu miesięcy macica zmienia swoje rozmiary dość znacząco. Przed zajściem w ciążę miała długość maksymalnie 9 cm, później rozciągała się do takich rozmiarów, by mogła pomieścić Twoje dziecko. Wiązadła, które są odpowiedzialne za jej stabilizację musiały rozciągnąć się z kilku centymetrów na około 50. Dno macicy tuż po porodzie znajduje się na wysokości pępka i obniża się każdego dnia o centymetr.
By macica powróciła do stanu sprzed ciąży potrzebuje czasu. To, co pomaga jej w kurczeniu się to karmienie ciąży, dlatego gdy Maluch ssie pierś możesz odczuwać skurcze w dole macicy – dobry znak, kurczy się.

Ćwiczenia
Tuż po porodzie nie możesz się przemęczać, dlatego pracę nad płaskim brzuszkiem musisz odłożyć na co najmniej 6 tygodni po porodzie, jeśli rodziłaś w sposób naturalny. To, co możesz robić niedługo po nim to specjalne ćwiczenia dla kobiet po porodzie, które opracowane są w taki sposób, by nie przeforsować słabego jeszcze ciała.
Mięśnie brzucha w okresie ciąży uległy rozciągnięciu, lecz systematyczna praca daje gwarancję osiągnięcia zadowalającego rezultatu.

Pielęgnacja ciała
Podczas ciąży powiększyła się nie tylko macica, znacznie rozciągnęła się skóra. U niektórych kobiet fakt ten dał o sobie znać w formie popękań, czyli rozstępów.
Tu także potrzebny jest czas i właściwa pielęgnacja. Jeśli rozciągniętej skóry nie jest zbyt dużo wystarczy masaż i stosowanie preparatów do ujędrniania ciała. Jeśli jednak widzisz, że fałd skórnych jest dużo, przemyśl, czy nie warto skorzystać z fachowej pomocy: możesz udać się na specjalistyczny zabieg do salonu kosmetycznego lub do masażysty.

Brzuch po cięciu cesarskim
Kobiety po cięciu cesarskim z ćwiczeniami muszą poczekać dwa miesiące. Szybsze podjęcie wyzwania może przyczynić się do większego rozciągnięcia mięśni lub do powstania przepukliny.
Po porodzie rana i jej okolice mogą być zdrętwiałe, czucie odzyskuje się stopniowo. Z upływem czasu blizna przybierze postać cienkiej, białej kreski tuż nad linią owłosienia, więc nie będzie bardzo widoczna.

Inne charakterystyczne zmiany na ciele, które po porodzie wracają do normy, czyli stanu sprzed ciąży:
Pępek
Pępek w czasie ciąży zostaje wypchnięty przez macicę. Po porodzie wraca na swoje miejsce.
Linea negra
To oznaczenie linii, która biegnie od pępka do łona, powstaje w drugim trymestrze ciąży. Znika po porodzie, z prędkością zależną od obecności w linii pigmentu.
Sieć żyłek
W wyniku zmiany poziomu hormonów w czasie ciąży skóra stała się przezroczysta, dlatego widać było sieć przeplatających się żyłek. Taki stan także ulegnie zmianie i powróci do normy.

To, co sprzyja osiągnięciu płaskiego brzucha to:
- noszenie siągającej bielizny,
- karmienie piersią,
- ćwiczenia i spacerowanie,
- stosowanie ujędrniających kosmetyków,
- chłodny prysznic połączony z masażem.

 
Your rating: Brak Average: 5.1 (8 votes)

Ciąża i poród

to okres bardzo dużych zmian dla kobiety, gdy nosisz w swoim brzuchu dziecko, wszystko nabiera innego wymiaru.

Dziecko - popularny artykuł

Kosztowna wyprawka dla niemowlaka

buciki.jpg

Dowiadując się, że wkrótce zostaniemy rodzicami pogrążamy się w nieustannych myślach skupiających się tylko i włącznie na potomku, który niebawem stanie się członkiem naszej rodziny. Już we wczesnym etapie ciąży zaczynamy planować przyszłość naszego dziecka. Powoli snujemy plany, do jakiego przedszkola zapiszemy malucha, jakie zdolności i zachowania będziemy w nim umacniać, by wyrósł na dobrego i wykształconego człowieka.

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • srednia damska fryzura6
  Image
 • fryzura slubna dluga3
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • średnia męska
  Image
 • męska średnia
  Image