Skurcze przed porodem

tz1.jpg

Skurcze przed porodem

Mimo, iż ginekolog określa nam termin porodu, wiele kobiet, zwłaszcza tych mających przed sobą pierwszy poród, zastanawia się jak rozpozna, że już czas na pojechanie do szpitala. Nie wie czego się spodziewać i jak rozpozna, że poród się rozpoczął.

Jeszcze przed porodem pojawiają się objawy przedporodowe. Niestety, u jednych kobiet pojawiają się one kilka tygodni przed porodem, podczas gdy u innych zaledwie na kilka dni a nawet godzin. Do najbardziej charakterystycznych zaliczyć można:

Ucisk w dole brzucha – pierworódka może zlekceważyć ten ból uciskający miednicę i odbyt a jest to sygnał zbliżającego się wielkimi krokami porodu. Kobieta może także odczuć skurcze zbliżone do kolki brzucha i ból w okolicach pachwin. Ból przed porodem zmienia swoje miejsce: z krzyża na okolice podbrzusza a niekiedy i nóg.

Huśtawka nastroju – w dniu porodu wiele kobiet odczuwa nagłe wyczerpanie, strach i przygnębienie lub odwrotnie: nagły przypływ energii. Częstym objawem nadchodzącego porodu jest syndrom wicia gniazda, dlatego jeśli po raz kolejny układasz ciuszki maleństwa, które przecież i tak są nienagannie poukładane, robisz generalne porządki to znak, że poród tuż tuż,

Śluzowy czop – w trakcie trwania ciąży przed infekcjami chroni dziecko czop, czyli korek z gęstego śluzu. Na kilka lub kilkanaście dni przed porodem, zostaje on wypchnięty z szyjki macicy, co daje się zauważyć w postaci galaretowatej, bezwonnej kulki o przezroczystym lub lekko różowym kolorze. W związku z tym, iż wraz z jego wydaleniem dziecko nie jest już chronione przed infekcjami, nie zaleca się współżycia, które mogłoby spowodować infekcje u dziecka.

Śluz – na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu ukazać się mogą różowe lub czerwone niteczki w wydzielinie z pochwy, która staje się też obfitsza i gęstsza. Są one wynikiem pękania naczynek krwionośnych. Delikatne plamienie może być także następstwem badania ginekologicznego oraz stosunku płciowego.

Biegunka – tuż przed porodem organizm oczyszcza się, dlatego pojawiają się luźniejsze stolce, które są wydalane znacznie częściej. Puste jelita są bardziej przyjazne dla uciskającej główki dziecka.

Opadający brzuch – przed porodem dziecko schodzi w dół ku kanałowi rodnemu. Zjawisko to widoczne jest gołym okiem, brzuch traci swoje krągłości i schodzi ku dołowi. Teraz dużo łatwiej jest kobiecie oddychać, gdyż zmniejsza się ucisk na płuca.

Waga w miejscu
– o ile w ostatnich tygodniach ciąży kobieta przybiera na wadze znacznie, o tyle tuż przed porodem waga pozostaje bez zmian, niekiedy dochodzi także do jej utraty, nawet o 1-1,5 kg.

Skurcze Braxtona-Hicksa odczuwane są już od 20. tygodnia ciąży, jednak pod jej koniec stają się regularne, bardziej odczuwalne i częstsze. Znakiem, ze poród się rozpoczął jest ból w okolicy krzyża.

 
Your rating: Brak Average: 4 (8 votes)

Ciąża i poród

to okres bardzo dużych zmian dla kobiety, gdy nosisz w swoim brzuchu dziecko, wszystko nabiera innego wymiaru.

Dziecko - popularny artykuł

Kosztowna wyprawka dla niemowlaka

buciki.jpg

Dowiadując się, że wkrótce zostaniemy rodzicami pogrążamy się w nieustannych myślach skupiających się tylko i włącznie na potomku, który niebawem stanie się członkiem naszej rodziny. Już we wczesnym etapie ciąży zaczynamy planować przyszłość naszego dziecka. Powoli snujemy plany, do jakiego przedszkola zapiszemy malucha, jakie zdolności i zachowania będziemy w nim umacniać, by wyrósł na dobrego i wykształconego człowieka.

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • krotka damska fryzura5
  Image
 • srednia fryzura1
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • krótka męska fryzura3
  Image
 • męska długa7
  Image