Inhalacje sól fizjologiczna

bab91.jpg

Inhalacje sól fizjologiczna

Małemu i zakatarzonemu noskowi nie sprzyja suche powietrze, które dodatkowo podrażnia nozdrza. Potrzebuje nawilżenia, dlatego pomocne jest wykonywanie inhalacji i nawilżanie go.

Częstym infekcjom maluszka sprzyja suche powietrze, jeśli jest ono przeziębione, dochodzi do tego podrażnienie dróg oddechowych. By złagodzić uczucie kaszlu i kataru warto nawilżać mały nosek. Dzięki temu śluz rozrzedza się, dlatego malec łatwiej może go wykrztusić a wydzielina nie zalega w nosie. By to osiągnąć warto zaopatrzyć się w inhalator.

Inhalacja
Najskuteczniejsza inhalacja wykonana jest przy użyciu nebulizatora, czyli elektrycznego inhalatora, zamieniający lek w płynie lub sól fizjologiczną w aerozol (delikatną mgiełkę). Dzięki niemu nosek zostaje nawilżony a do dróg oddechowych dostają się łagodzące objawy lekarstwa.

Do pojemnika inhalatora wlewa się sól fizjologiczną lub lek, nie można wlewać tam wody. Po uruchomieniu sprzętu należy założyć dziecku maseczkę lub poproś, by trzymało ustnik inhalatora blisko buzi i noska. Dziecko powinno znajdować się w pozycji półleżącej.
Zabiegi te powinny być wykonywane trzy razy w ciągu tygodnia przez maksymalnie 10 minut.

Inhalację stosować powinno się jeśli dziecko często choruje na zapalenie oskrzeli lub astmę. W takim wypadku najlepiej nebulizator zakupić. Można o niego zapytać w sklepach ze sprzętem medycznym lub w sklepach internetowych. Koszt inhalatora waha się w przedziale 100- 300 zł. Ze względu na możliwość wymiany ustnika i filtrów inhalator może być używany przez wszystkich domowników.

Nawilżanie
Chcąc nawilżyć nosek dziecka powinniśmy stosować sól fizjologiczną lub roztwór morskiej wody w postaci sprayu.
Podając te preparaty należy trzymać dziecko w pozycji półsiedzącej. Po wkropieniu 2-3 kropli lub po jednorazowym psiknięciu sprayu powinnismy dziecko posadzić, by lek nie dostał się do tchawicy i środkowego ucha. W przypadku wycieknięcia płynu z noska należy je wytrzeć i posmarować miejsce pod noskiem maścią majerankową lub wazeliną. Preparaty te można stosować 4 razy w ciągu dnia.
Nie zaleca się oczyszczania noska gruszką lub wacikami. Jeśli nosek jest zapchany, a wówczas dziecko sapie i trudniej mu ssać pierś, użyj soli fizjologicznej.

Kiedy dziecko ma katar lub zapalenie oskrzeli pomocne okazują się inhalacje z pary wodnej, do której można dodać napar z rumianku lub kilka kropel olejku eterycznego.
Inhalację taką możesz wykonać podczas kąpieli, do której dodasz olejek lub napar i zamkniesz drzwi do łazienki. Zgromadzona wówczas para będzie wdychana przez maluszka. Można również użyć elektrycznego nawilżacza.

Inhalacje ziołowe można stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem, nie później jednak niż na pół godziny przed zaśnięciem, gdyż dziecko musi odkrztusić zgromadzoną w nosku wydzielinę. Niewskazana jest jednak zbyt duża wilgotność powietrza, dlatego nawilżacz elektryczny powinien być włączany maksymalnie 3 razy dziennie przez 10-15 minut.

Podczas wykonywania inhalacji pilnuj, by dziecko nie poparzyło się, zbyt gorąca para może podrażnić nozdrza. Jeśli dziecko jest alergikiem do wykonania inhalacji nie powinno stosować się ziół oraz olejków eterycznych.

Wśród inhalatorów cieszących się zainteresowaniem znajduje się inhalator tłokowy New Speedymed, dzięki któremu w celach leczniczych, profilaktycznych lub diagnostycznych można podać leki farmakologiczne.
W skład zestawu wchodzi: inhalator, zestaw do nebulizacji: maseczka dla dzieci i maska dla dorosłych, przewód łączący, nebulizator Hi-FLO z ustnikiem.
Prosta i bezpieczna obsługa sprawia, że inhalator ten może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Z myślą o dzieciach został stworzony inhalator BABYnebSYSTEM zestaw z irygatorem, który nadaje się zarówno dla niemowląt i większych dzieci, jak i dorosłych.
By inhalacje kojarzyły się dziecku mile, sprzęt posiada jasne i żywe kolory, jest delikatny, ma zaokrąglone rogi. Podczas pracy jest cichy, dzięki czemu nie zraża maluszka.
Służy do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych.
W zestawie znajduje się: nebulizator – rozpylacz leku, 3 maseczki: dla niemowlęcia, starszego dziecka i osoby dorosłej, elastyczny wężyk o długości 1 metra, ustnik, aplikator do nosa, irygator do nosa, elastyczny i kolorowy pokrowiec na inhalator w kształcie plecaka.

 
Your rating: Brak Average: 4.7 (10 votes)

Dziecko - popularny artykuł

Kosztowna wyprawka dla niemowlaka

buciki.jpg

Dowiadując się, że wkrótce zostaniemy rodzicami pogrążamy się w nieustannych myślach skupiających się tylko i włącznie na potomku, który niebawem stanie się członkiem naszej rodziny. Już we wczesnym etapie ciąży zaczynamy planować przyszłość naszego dziecka. Powoli snujemy plany, do jakiego przedszkola zapiszemy malucha, jakie zdolności i zachowania będziemy w nim umacniać, by wyrósł na dobrego i wykształconego człowieka.

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • srednia damska fryzura6
  Image
 • fryzura slubna dluga3
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • średnia męska
  Image
 • męska średnia
  Image