Na każdą okazję pozycje seksualne i Kamasutra sztuka miłości.

Wkładka wewnątrzmaciczna

wkladkabig.jpg

Wkładka wewnątrzmaciczna znana jest i stosowana od bardzo dawna. Wzmianki o niej sięgają już czasów starożytnych.2,5 tysiąca lat temu używano krążki wewnątrzmacicznych wykonanych z drewna, kości słoniowej a nawet szkła. W późniejszych czasach bazą do ich wykonania stały się miedź czy ośmiornica. Znacznie później, bo w XX wieku do wykonania wkładki zaczęto stosować jedwabne nici dodając złoty lub srebrny drut, który nie zyskał uznania, gdyż obawiano się, iż może on doprowadzić do infekcji.

Rozkwit zainteresowania wkładka wewnątrzmaciczną przypada na lata 60. XX wieku. Wówczas to coraz więcej kobiet decydowało się na jej użycie.

Zaaplikowana wkładka ma żywotność do 7 lat, toteż decyduje się na nią ta grupa kobiet, która nie planuje kolejnej ciąży w najbliższym czasie.

Wykonanie wkładki:
wkładka zawiera w swoim składzie polichlorku winylu lub innych tworzyw sztucznych, są one bezpieczne dla organizmu. Zawarte jony miedzi, srebra, platyny, złota dają większą skuteczność wkładce, gdyż jony te działają plemnikobójczo. Wkładka zaopatrzona jest w ramiona poprzeczne, które utrudniają wejście plemników do jajowodów.

Dla kogo jest przeznaczona wkładka wewnątrzmaciczna?
Wkładkę proponuje się głównie kobietom, które już rodziły i nie planują w najbliższym czasie kolejnej ciąży. Cykl miesiączkowy tej kobiety powinien być regularny i bezbolesny, ale przed jej założeniem ginekolog wykona szereg badań, między innymi cytologię, USG narządu rodnego. Najlepszym czasem na założenie wkładki jest trzeci lub czwarty dzień cyklu, kiedy to szyjka macicy jest rozluźniona. Wkładka wyposażona jest w nitki, które lekarz po założeniu przycina na odpowiednią długość. Dzięki ich obecności kobieta sama może kontrolować, czy wkładka jest na właściwym miejscu, jej przesunięcie może bowiem obniżyć skuteczność działania.

Kto nie może zdecydować się na wkładkę- przeciwwskazania:

 1. przypuszczasz, że jesteś w ciąży,
 2. byłaś w ciąży pozamacicznej,
 3. Twój organizm jest uczulony na jeden ze składników wkładki, na przykład na miedź,
 4. masz mięśniaki macicy.

To tylko niektóre z przeciwwskazań, dlatego jej założenie poprzedza szereg pytań i badań w gabinecie ginekologicznym.

Skutki uboczne:
wkładka jest ciałem obcym, dlatego organizm kobiety może zareagować na jego obecność w różny sposób. Po założeniu wkładki mogą wstąpić upławy, krwawienie nie wywołane miesiączką, bóle brzucha. Jeśli taki stan utrzymuje się powyżej trzech miesięcy, gdyż nawet tyle może przyzwyczajać się organizm do nowego stanu, powinnaś zgłosić się do ginekologa.

Zaaplikowanie wkładki wewnątrzmacicznej jest dobrą metodą antykoncepcyjną. Kobieta nie musi pamiętać o codziennym połykaniu tabletek czy o pamiętaniu w czasie mało odpowiednim o założeniu prezerwatywy.
Przeciętna cena założenia wkładki wewnątrzmacicznej, łącznie ze spiralą to 400zł.

 
Your rating: Brak Average: 4.5 (2 votes)

MIŁOŚĆ I EROTYKA - popularny artykuł

Antykoncepcja

antykoncbig.jpg
Antykoncepcja to zapobieganie ciąży, a rodzajów jej przeciwdziałania jest wiele. Niektóre są bardziej, inne mniej skuteczne.

 

OSTANIE RECENZJE

Double Extension Beauty Tubes Loreal

lo7.jpg
Teraz przedłużenie rzęs można wykonać we własnym domu używając Double Extension Beauty Tubes firmy Lorel. Double Extension Beauty Tubes to klasyczna maskara, która tuszuje rzęsy. Jej innowacyjność polega na tym,

REKLAMA

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • krotka damska fryzura5
  Image
 • fryzura slubna krotka1
  Image

 • Nazwa: Sałatka pieczarkowa z jajkiem
  Składniki: 40 dag pieczarek
  Pieczarki obieramy i wrzucamy na chwilę do wrzącej wody

FRYZURY MĘSKIE RANKING
 • męska krótka8
  Image
 • długa męska8
  Image